• Paulette Cetlin

TAIYAKI WAW – JAPOŃSKIE LODY W WARSZAWIE!

Szukacie powalającego deseru, który ucieszy zarówno oko jak i podniebienie? Mam dla was nowość, która niedawno pojawiła się w Warszawie – Japońskie lody w Taiyaki WAW. To pierwsza w Polsce lodziarnia serwująca lody soft podane w japońskim ciastku taiyaki.
Taiyaki w dosłownym tłumaczeniu oznacza pieczoną doradę, czyli tradycyjną potrawę japońską w kształcie ryby. Dziś możemy ją dostać w postaci deseru i to jakiego!Deser składa się z pieczonego ciastka w kształcie ryby, smakiem przypomina gofra (jest tez wersja dla wegan). Środek wypełniony jest wybranym przez nas dodatkiem, może to być nutella, owoce, lub krem. Na to nakładane są lody w wybranym przez nas smaku, na koniec całość posypywana jest wybraną przez nas posypką. Za porcję lodów zapłacimy 14,99zł


Co ciekawe, smaki lodów zmieniają się co tydzień i zawsze są tylko 2 do wyboru. Wszystko szykowane jest na miejscu, więc mamy pewność, że dostaniemy deser ze świeżych składników.


Lodziarnia już cieszy się ogromną popularnością. Po nietypowe lody ustawiają się długie kolejki, ale myślę że warto poczekać 😉Lokal znajduje się w Warszawie przy ulicy Chmielnej 20 i otwarty się od poniedziałku do piątku w godzianach 12:30 do 21:00. Moim zdaniem warto odwiedzić to miejsce.


Smaczego!

Paulette

2 views0 comments

Recent Posts

See All