• Paulette Cetlin

TESTUJEMY AQUAPARK SUNTAGO

Jaki czas temu a dokładnie 20 lutego 2020 roku został otwarty Park of Poland – park rozrywki i wypoczynku w Polsce, w miejscowości Wręcza na terenie gminy Mszczonów w powiecie żyrardowskim. Pierwsza część inwestycji – tropikalny park wodny Suntago – kosztowała 150 milionów euro. Osobiście jestem fanatyczną wszelekiego rodzaju basenów Aquapaków i innych wodnych obiektów, dlatego nie mogło mnie zabraknąć i w tym miejscu.Niestety nie udało mi się dotrzeć na otwarcie, a następnie doszła pandemia i wszystko się jakoś przedłużyło, ale w końcu baseny zostały otwarte i udało się.

Pierwsze co przykuło moją uwagę to naprawdę duża powierzchnia i dużo przestrzeni. Przy kasie Pani kasjerka, widząc, że jesteśmy tylko we 2 zaproponowała szatnie w przedziale G lub H – szatnie tylko dla dorosłych. Pierwszy plus dla Suntago.Cały obiekt podzielony jest na 3 części Jamango, Saunaria i Relax. Jamango to strefa dla dzieci i dorosłych, znajdziemy tu rożnorodne zjeżdżalnie i baseny to ta najbardziej rozrykowa część – jeśli lubisz poszaleć na zjeżdżalniach to to jest część dla Ciebie.


Saunaria – znajdziesz tu 8 różnych saun i łaźni oraz 4 baseny witalne. Widać, że strefa była przygotowywana przez osobę z pomysłem – jest róźnorodnie, ale dla mnie nie do końca wszystko dopracowane. Dla mnie robione na masową skalę, brakuję klimatu i intymności. – pod tym względem wygywa dla mnie Aquapark w Redzie.


I w końcu moja ulubiona strefa Relax – wstęp dla osób od 16lat. Baseny z hydromasażami, jaccuzzi to coś co uwielbiam. Można tu wypocząć i zrelaksować się przy drinku z wodnego baru.Podsumowując, jeśli wybierasz się z dziećmi polecam wybrać strefę Jamango, Jeśli chcesz spędzieć czas tylko partnerem to polecam Saunaria i strefę Relax. Ta ostatnia sprawdzi się również na wypad ze znajomymi.Biorąc pod uwagę cały obiekt to znalazłabym kilka rzeczy, które nie są jeszcze dopracowane – np. przejście ze strefy Relax do Strefy Jamango przez restauracje w której jest tylko 1 przejście w obie strony – powodowało to kolejki do przejścia z obu stron. Rozwiązaniem byłaby po prostu dodatkowa bramka. Jedna byłaby dla wchodzących a druga dla wychodzących i problem by się rozwiązał. Mam nadzieję, że w przyszłości takie rzeczy zostaną dopracowane, bo miejsce ma potencjał.
Miejsce na pewno warto odwiedzić i jest na pewo największe i najlepsze w porównaniu do innych aquaparków na terenie województwa mazowieckiego. Natomiast jeśli miałabym wybierać najlepszy aquapar w Polsce to dalej na pierwszym miejscu jest u mnie aquapark w Redzie.


Zrób sobie dzień wypoczynku 🙂


Paulette

3 views0 comments

Recent Posts

See All